Additional information
| Weight | 6.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.2 × 15.8 × 2.35 in |
| E1 SKU | 1239775_EA |
| Retail Description | Withings Body Comp Wifi Smart Scale, Black |
| Invoice description | SCALE, BODY COMP COMPLETE BODYANALYSIS WI-FI BLK |
| Manufacturer Name | Withings Inc |
| Manufacturer Number | WBS12-BLACK-ALL-INTER |
| Application | Total Body Composition Analyzer |
| Brand or Series | Withings |
| Color | Black |
| Display Type | Digital Display |
| Platform Dimensions | 12.8 X 12.8 Inch |
| Power Source | Battery Operated |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Step On |
| Weight Capacity | 5 -> 200kg (9 -> 440lb) |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 13700546708012 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | Yes |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.