Additional information
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 1 × 1 in |
| E1 SKU | 1094561_EA |
| Invoice description | SHEARS, BANDAGE EMS/EMT S/STL W/BLK HANDLE 7 1/4" (12/BX) |
| Manufacturer Name | Acme United |
| Manufacturer Number | 90509 |
| Application | Trauma Shears |
| Length | 7-1/4 Inch Length |
| Material | Stainless Steel |
| QTY Per Sell | 1 |
| Grade | Floor Grade |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.