Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 13.2 × 4.6 in |
| E1 SKU | 163902_CS |
| Retail Description | Argyle™ Tubing Connector, 9/16 inch Outer Diameter |
| Invoice description | CONNECTOR, TUBING STR 5/16X9/16" (100/CS) KENDAL |
| Manufacturer Name | Cardinal |
| Manufacturer Number | 8888271411 |
| Application | Tubing Connector |
| Brand or Series | Argyle™ |
| QTY Per Sell | 100 |
| California Prop 65 | Yes |
| Prop 65 Warning | WARNING: Cancer and Reproductive Harm – http://www.P65Warnings.ca.gov |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| GTIN | 20884527007599 |
| Country of Origin | Unknown |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |







Reviews
There are no reviews yet.