Additional information
| Weight | 0.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.1 × 6.95 × 2.4 in |
| E1 SKU | 325432_BX |
| Retail Description | Sur-Fit Natura Two-Piece Urostomy Pouch, 1¼ Inch Flange, Drainable, 10 Inch Length |
| Invoice description | POUCH, UROSTOMY ACCU/STD T 1 1/4" (10/BX) |
| Manufacturer Name | ConvaTec |
| Manufacturer Number | 401542 |
| Application | Urostomy Pouch |
| Brand or Series | Sur-Fit Natura® |
| Capacity | Standard |
| Color | Transparent |
| Drain Type | Drainable |
| Flange Size | 1-1/4 Inch Flange |
| Length | 10 Inch Length |
| QTY Per Sell | 10 |
| Sterility | NonSterile |
| System Match | Not Coded |
| System Type | Two-Piece System |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.