Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 8 in |
| E1 SKU | 1138724_EA |
| Manufacturer Name | Sunset Healthcare |
| Manufacturer Number | TUB100-6 |
| Application | Aerosol Tubing |
| Color | Gray |
| Length | 100 Foot Length Tubing |
| Material | Thermoplastic Rubber |
| QTY Per Sell | 1 |
| Sterility | NonSterile |
| Inside Diameter | 19 mm I.D. |
| Lumen Type | Corrugated Outer / Smooth Inner |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |








Reviews
There are no reviews yet.