Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.7 × 20.4 × 2.9 in |
| E1 SKU | 793190_EA |
| Retail Description | Airex® Elite Balance Pad, Blue |
| Invoice description | PAD, BALANCE AIREX 20X16X2-1/2" D/S |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 30-1915 |
| Application | Balance Pad |
| Brand or Series | Airex® Elite |
| Color | Blue |
| Dimensions | 16 X 20 Inch |
| Material | Foam |
| QTY Per Sell | 1 |
| Thickness | 2-1/2 Inch Thick |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Phase Out |
| UPC | 714905057976 |
| Country of Origin | Switzerland |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.