Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.25 × 6 × 6 in |
| E1 SKU | 852083_EA |
| Retail Description | CanDo® Round Roller, Composite Foam, 6 in. Dia. x 12 in. L, Black |
| Invoice description | ROLLER, CANDO FOAM XFIRM BLK 6"X12" |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 30-2281 |
| Application | Therapy Foam Roller |
| Brand or Series | CanDo® |
| Material | Foam |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| GTIN | 714905022127 |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |









Reviews
There are no reviews yet.