Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 4 × 2 in |
| E1 SKU | 318359_EA |
| Retail Description | ProCare® Ankle Support, Small |
| Invoice description | ANKLE SUPPORT, STABILIZED SM 11"-12" |
| Manufacturer Name | DJO |
| Manufacturer Number | 79-81353 |
| Application | Ankle Support |
| Brand or Series | PROCARE® |
| Color | Black |
| Dimensions | 11 to 12 Inch Circumference |
| Fastening Type | Hook and Loop Closure |
| Material | Nylon |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | Small |
| Target Area | Foot |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| GTIN | 888912009317 |
| Country of Origin | Vietnam |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.