Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.15 × 2.5 × 0.25 in |
| E1 SKU | 304794_EA |
| Retail Description | Baseline® 360° Head Plastic Goniometer, 6 Inch Arms |
| Invoice description | GONIOMETER, ISOM 360DEGREES PLAS CLR 6" |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 12-1002 |
| Application | Goniometer |
| Brand or Series | Baseline® |
| Dimensions | 6 Inch Arm Length |
| Material | Plastic |
| Measurement Range | 1° Increments |
| Measuring Scale | Inches and Centimeters |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 714905014665 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.