Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 3.85 × 0.75 in |
| E1 SKU | 773793_EA |
| Retail Description | Baseline® Scoliometer |
| Invoice description | SCOLIOMETER, PLAST W/POUCH 3 1/2"X7 1/2" |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 12-1099 |
| Application | Scoliometer |
| Brand or Series | Baseline® |
| Dimensions | 3.5 X 7.5 Inch |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.