Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10.25 × 0.25 in |
| E1 SKU | 581311_EA |
| Retail Description | Stanley Standard Bed Alarm Pad, 10 x 30 Inch |
| Invoice description | PAD, BED 10'X30" 45-DAY UNIVMD |
| Manufacturer Name | Stanley Security Solutions |
| Manufacturer Number | 92010 |
| Application | Bed Sensor Pad |
| Brand or Series | Stanley |
| Color | Blue |
| Dimensions | 10 X 30 Inch |
| For Use With | For UMP and Micro-Tech Fall Management Monitors |
| Material | Vinyl |
| QTY Per Sell | 1 |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | India |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |









Reviews
There are no reviews yet.