Additional information
| Weight | 14.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.4 × 24.7 × 16.5 in |
| E1 SKU | 1018177_CS |
| Retail Description | RECEPTAL® Canister Liner |
| Invoice description | LINER, RECEPTAL W/ORTHOPEDIC PORT LF 3000CC (50/CS) |
| Manufacturer Name | Amsino International |
| Manufacturer Number | 0L656-01 |
| Application | Canister Liner |
| Brand or Series | RECEPTAL® |
| Dimensions | 3000 ml |
| For Use With | For RECEPTAL® Systems |
| QTY Per Sell | 50 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |







Reviews
There are no reviews yet.