Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 7 × 0.3 in |
| E1 SKU | 581201_EA |
| Retail Description | Stanley Standard Fall Management Chair Sensor Pad, 7 x 15 Inch |
| Invoice description | PAD, CHAIR 7"X15" 180-DAY UNIVMD |
| Manufacturer Name | Stanley Security Solutions |
| Manufacturer Number | 93020 |
| Application | Chair Sensor Pad |
| Brand or Series | Stanley |
| Dimensions | 7 X 15 Inch |
| For Use With | For UMP and Micro-Tech Fall Management Monitors |
| Material | Vinyl |
| QTY Per Sell | 1 |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | India |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |








Reviews
There are no reviews yet.