Additional information
| Weight | 19.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.05 × 17.04 × 17.57 in |
| E1 SKU | 131654_CS |
| Retail Description | Halyard H300 Sterilization Wrap, 30 x 30 Inch |
| Invoice description | WRAP, CSR H/D 30"X30" (300/CS)KIMCLK |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 10830 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | HALYARD* H300 |
| Color | Medium Blue |
| Dimensions | 30 X 30 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 300 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H300 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.