Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 17 × 17.25 in |
| E1 SKU | 334523_CS |
| Retail Description | Halyard H400 Sterilization Wrap, 30 x 30 Inch |
| Invoice description | WRAP, CSR MIDWEIGHT 30"X30" (200/CS) |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 68230 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | HALYARD* H400 |
| Color | Medium Blue |
| Dimensions | 30 X 30 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 200 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H400 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.