Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.41 × 20.54 × 13.07 in |
| E1 SKU | 190586_CS |
| Retail Description | Halyard H400 Sterilization Wrap, 36 x 36 Inch |
| Invoice description | WRAP, CSR MIDWEIGHT 36"X36" (150/CS) |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 68236 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | HALYARD* H400 |
| Color | Medium Blue |
| Dimensions | 36 X 36 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 150 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H400 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.