Additional information
| Weight | 19.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.54 × 17.79 × 9.32 in |
| E1 SKU | 198950_CS |
| Invoice description | WRAP, CSR ULTRA 48"X48" (48/CS) |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 68648 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | HALYARD* H600 |
| Color | Dark Blue |
| Dimensions | 48 X 48 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 48 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H600 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.