Additional information
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 3.5 × 6.5 in |
| E1 SKU | 355402_PK |
| Retail Description | Aspen Surgical Products Instrument Tip Protector |
| Invoice description | PROTECTOR, TIP VENT 1/16"X3/8"X1" (100/PK) |
| Manufacturer Name | Aspen Surgical Products |
| Manufacturer Number | 092017BBG |
| Application | Instrument Tip Protector |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| QTY Per Sell | 100 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.