Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 13 × 9 in |
| E1 SKU | 1225970_CS |
| Invoice description | MONITOR, MOBILE PROTECH FALL ALARM CHAIR/BED (10/CS) |
| Manufacturer Name | Dynarex |
| Manufacturer Number | P-800200-10 |
| Application | Mobile Fall Alarm Monitor |
| Brand or Series | Protech® String |
| Color | Grey / Green |
| Power Source | Battery Powered (9V) |
| QTY Per Sell | 10 |
| Type | Chair / Bed |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| GTIN | 840117322974 |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.