Additional information
| Weight | 0.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 4 × 6.1 in |
| E1 SKU | 959688_BX |
| Retail Description | Natura® Durahesive™ Stomahesive™ Skin Barriers |
| Invoice description | BARRIER, SKIN AHESIVE MOLD-TO-FIT CORDIAN 2 3/4" (10/BX) |
| Manufacturer Name | ConvaTec |
| Manufacturer Number | 421035 |
| Application | Ostomy Barrier |
| Brand or Series | Natura™ Durahesive™ Stomahesive™ |
| Flange Size | 70 mm Flange |
| Opening Size | 33 to 45 mm Opening |
| QTY Per Sell | 10 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |






Reviews
There are no reviews yet.