Additional information
| Weight | 5.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 10 × 12 in |
| E1 SKU | 1244008_CS |
| Invoice description | BARRIER, OSTOMY 2PC EXT TAPE COLLAR BGE 2 1/4" (5/BX 8BX/CS |
| Manufacturer Name | Safe N Simple |
| Manufacturer Number | SNS7832214 |
| Application | Ostomy Barrier |
| Adhesive Type | Adhesive Tape Collar |
| Barrier Shape | Convex Shape |
| Barrier Type | Precut, Extended Wear |
| Color | Beige |
| Dimensions | 5 X 5 Inch |
| Flange Size | 57 mm Flange |
| Opening Size | 1-1/4 Inch Opening |
| QTY Per Sell | 40 |
| System Match | Red Code System |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 810040134104 |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |

















Reviews
There are no reviews yet.