Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.63 × 0.25 × 3.5 in |
| E1 SKU | 785843_PK |
| Retail Description | Cardinal Health™ pH Test Strip |
| Invoice description | STRIP, PH INDICATOR 0-14 4TEST(100/PK) |
| Manufacturer Name | Cardinal |
| Manufacturer Number | P1119-1C |
| Application | pH Test Strip |
| Brand or Series | Cardinal Health™ |
| Dimensions | 6 X 85 mm |
| QTY Per Sell | 1 |
| pH Range | 0 to 14.0 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| GTIN | 885380030683 |
| Country of Origin | Germany |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |








Reviews
There are no reviews yet.