Additional information
| Weight | 0.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.9 × 3.2 × 2 in |
| E1 SKU | 876620_EA |
| Retail Description | drive™ Pull Cord Alarm |
| Invoice description | CORD, ALARM PULL |
| Manufacturer Name | Drive Medical |
| Manufacturer Number | 13602 |
| Application | Pull Cord Alarm System |
| Brand or Series | drive™ |
| Color | Black |
| Power Source | Battery Powered (9V) |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Pull Cord |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 822383112237 |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |


Reviews
There are no reviews yet.