Additional information
| Weight | 5.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.3 × 13.25 × 7.55 in |
| E1 SKU | 903771_CS |
| Retail Description | Graham Medical Patient Scrub Pants, Dark Green, X-Large |
| Invoice description | PANTS SCRUB GRN XL 30/CS NONWOVEN 40-42" |
| Manufacturer Name | Graham Medical Products |
| Manufacturer Number | 62214 |
| Application | Scrub Pants |
| Color | Green |
| Fastening Type | Pull On |
| Gender | Unisex |
| Material | Nonwoven |
| QTY Per Sell | 30 |
| Size | X-Large |
| Usage | Disposable |
| User | Adult |
| Inseam | 32 Inch Inseam |
| Waist Size | 40 to 42 Inch Waist |
| Waist Style | Elastic |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| GTIN | 10747036622147 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.