Additional information
| Weight | 2.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.6 × 14.2 × 3.9 in |
| E1 SKU | 997154_BG |
| Invoice description | WRAP, STRLZ KIMGUARD SMART FOLD 28"X46" (12/BG 4BG/CS) |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 14281 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | SMART-FOLD* H650 |
| Color | White / Blue |
| Dimensions | 28 X 46 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 12 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H650 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas / Hydrogen Peroxide |
| Legend Code | No |
| Velocity | Phase Out |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.