Description
- Control inventories, shorten assembly times and minimize parts handling
- Akrobins® are unaffected by weak acids and alkalis
- Sturdy, one-piece construction is water, rust and corrosion proof and guaranteed not to break
| Weight | 0.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.6 × 4 × 4 in |
| E1 SKU | 740058_EA |
| Retail Description | AkroBins® Clear Storage Shelf Bin |
| Invoice description | BIN, STORAGE SEMI CLR 10 7/8"X4 1/8"X4" (12/CT) |
| Manufacturer Name | Akro-Mils |
| Manufacturer Number | 30224SCLAR |
| Application | Storage Bin |
| Brand or Series | AkroBins® |
| Color | Clear |
| Dimensions | 4 X 4-1/8 X 10-7/8 Inch |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.