Description
- 100% cotton-tipped applicators are 6 inches in length
- Firm grip for general cleaning, prepping and mixing
- Two per pack
- Sterile
| Weight | 5.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.4 × 8.1 × 6.8 in |
| E1 SKU | 854351_CS |
| Retail Description | McKesson Swabstick, 6-Inch Length |
| Invoice description | APPLICATOR, CTN STR 6" (2/PK 100PK/BX 10BX/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 13262-2S |
| Application | Swabstick |
| Brand or Series | McKesson |
| Length | 6 Inch |
| QTY Per Sell | 1000 |
| Shaft Material | Plastic Shaft |
| Sterility | Sterile |
| Tip Material | Cotton Tip |
| Tip Type | Single End Tip |
| Legend Code | No |
| Velocity | Fast Selling |
| UPC | 612479196872 |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.