Additional information
| Weight | 1.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 12.4 × 2 in |
| E1 SKU | 453246_CS |
| Retail Description | Globe Scientific Blue Test Tube Cap for 12 mm Tubes |
| Invoice description | STOPPER, PLUG 12MM TUBE BLU ( 1000/CS) |
| Manufacturer Name | Globe Scientific |
| Manufacturer Number | 118127B |
| Application | Test Tube Cap |
| For Use With | 12 mm Tube |
| Material | Polyethylene |
| QTY Per Sell | 1000 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |







Reviews
There are no reviews yet.