Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 8.25 × 1 in |
| E1 SKU | 972402_EA |
| Invoice description | TRANSFER BOARD, WOOD 3/4" 8X2 4" |
| Manufacturer Name | DMS Holdings |
| Manufacturer Number | 518-1765-0400 |
| Application | Transfer Board |
| Dimensions | 8 X 24 Inch |
| Material | Maple Plywood |
| QTY Per Sell | 1 |
| Weight Capacity | 440 lbs. Weight Capacity |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |


Reviews
There are no reviews yet.