Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 3 × 1 in |
| E1 SKU | 704560_CS |
| Retail Description | Viscot Industries Wound Measuring Ruler |
| Invoice description | RULER, WOUND MEASURING N/S 6" (100/CS) |
| Manufacturer Name | Viscot Industries |
| Manufacturer Number | 1410-100 |
| Application | Wound Measuring Ruler |
| Dimensions | 6 Inch Length |
| QTY Per Sell | 100 |
| Sterility | Nonsterile |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |










Reviews
There are no reviews yet.