Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 5 × 0.1 in |
| E1 SKU | 809699_EA |
| Invoice description | WRIST SUPPORT, AMBIDEXTROUS PROFLEX 670 W/STRAP SM |
| Manufacturer Name | Ergodyne |
| Manufacturer Number | 16612 |
| Application | Wrist Support |
| Brand or Series | ProFlex® 670 Ambidextrous |
| Color | Black |
| Dimensions | Up to 6 Inch Wrist Circumference |
| Fastening Type | Pull-On / Hook and Loop Strap Closure |
| Material | Neoprene |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | Small |
| Usage | Single Patient Use |
| User | Adult |
| Style | Single Strap |
| Target Area | Left or Right Hand |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 720476166122 |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |







Reviews
There are no reviews yet.