Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 4.5 × 0.25 in |
| E1 SKU | 736435_PK |
| Invoice description | BATTERY, DURCELL ALKALINE AAA (4/PK) |
| Manufacturer Name | Procter & Gamble |
| Manufacturer Number | 4133342401 |
| Application | Alkaline Battery |
| Brand or Series | Duracell® Coppertop® |
| For Use With | For Toys / Remote Controls / Flashlights / Calculators / Clocks / Radios / Portable Electronic Devices / Wireless Mouse / Wireless Keyboards |
| QTY Per Sell | 4 |
| Usage | Disposable |
| Voltage | 1.5V |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | Unknown |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |












Reviews
There are no reviews yet.