Description
- Voltage: 9V
- Designed for high quality performance with medical devices
- Color coded for quick ID
- Compare to the leading national brands for long life, quality and value
| Weight | 27.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11.9 × 4.5 in |
| E1 SKU | 862351_CS |
| Retail Description | McKesson Alkaline Battery, 9V Cell |
| Invoice description | BATTERY, ALK 9V (10/BX 25BX/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 4854 |
| Application | Alkaline Battery |
| Brand or Series | McKesson |
| For Use With | For Medical Devices |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| QTY Per Sell | 250 |
| Usage | Disposable |
| Voltage | 9V |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.