Description
- For use with medical devices
- Disposable
| Weight | 15.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 9.75 × 7 in |
| E1 SKU | 854614_CS |
| Retail Description | McKesson Alkaline Battery, AAA Cell |
| Invoice description | BATTERY, ALK AAA (24/BX 25BX/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 4856 |
| Application | Alkaline Battery |
| Brand or Series | McKesson |
| For Use With | For Medical Devices |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| QTY Per Sell | 600 |
| Usage | Disposable |
| Voltage | 1.5V |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Extremely Fast Selling |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.