Description
- Duracell J type batteries are great for use in home medical devices
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 1.01 × 1.01 in |
| E1 SKU | 1004628_BX |
| Retail Description | Duracell® Medical Alkaline Battery, J Cell, 6V |
| Invoice description | BATTERY, FLAT-PAK "J" 6V (1/PK6PK/BX 6BX/CS) |
| Manufacturer Name | Duracell |
| Manufacturer Number | 7K67BPK |
| Application | Alkaline Battery |
| Brand or Series | Duracell® |
| For Use With | For Medical Devices |
| QTY Per Sell | 6 |
| Usage | Disposable |
| Voltage | 6V |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.