Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 11.3 × 5.5 in |
| E1 SKU | 1196338_EA |
| Invoice description | BIN, STACKABLE PLAS CLR 11"X161/2"X5" |
| Manufacturer Name | Uline |
| Manufacturer Number | S-13537C |
| Application | Stackable Storage Bin |
| Brand or Series | Uline® |
| Color | Clear |
| Dimensions | 5 X 11 X 16-1/2 Inch |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |










Reviews
There are no reviews yet.