Description
- Control inventories, shorten assembly times and minimize parts handling
- Akrobins® are unaffected by weak acids and alkalis
- Sturdy, one-piece construction is water, rust and corrosion proof and guaranteed not to break
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 4.25 × 3.25 in |
| E1 SKU | 747003_EA |
| Retail Description | AkroBins® Storage Shelf Bin |
| Invoice description | BIN, STORAGE SEMI CLR 7.37X4.12X3" |
| Manufacturer Name | Akro-Mils |
| Manufacturer Number | 30220SCLAR |
| Application | Storage Bin |
| Brand or Series | AkroBins® |
| Color | Clear |
| Dimensions | 3 X 4-1/8 X 7-3/8 Inch |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.