Description
- Made of polyethylene
- 3/16 – 7/16 inch
- There are 100 bubble connectors in a case
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 4.8 × 6.2 in |
| E1 SKU | 166407_CS |
| Retail Description | Argyle™ Tubing Connector |
| Invoice description | CONNECTOR, TUBING BULK 3/16X7/16" (100/CS) KENDAL |
| Manufacturer Name | Cardinal |
| Manufacturer Number | 8888270702 |
| Application | Tubing Connector |
| Brand or Series | Argyle™ |
| QTY Per Sell | 100 |
| California Prop 65 | Yes |
| Prop 65 Warning | WARNING: Cancer and Reproductive Harm – http://www.P65Warnings.ca.gov |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| GTIN | 50192253018521 |
| Country of Origin | Mexico |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.