Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4 × 3 in |
| E1 SKU | 258471_CS |
| Manufacturer Name | Energizer LLC |
| Manufacturer Number | EN92 |
| Application | Alkaline Battery |
| Brand or Series | Energizer® |
| For Use With | For Flashlights / Cameras / Electronics |
| QTY Per Sell | 144 |
| Usage | Disposable |
| Voltage | 1.5V |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 39800016874 |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |












Reviews
There are no reviews yet.